Viktorija Einorė
Prisikalbėjau: susapnuota knyga išeina pasaulin
Pirmąsyk į savo tinklaraštį įsileidžiu kito žmogaus žodžius. Bet aš šalia, stoviu juos apsikabinus ir sūpuoju, pasitikdama pagaliau pasirodžiusią savo knygą. Ji ir negalėjo kitaip ateiti.
Štai ką apie „Devinto gyvenimo“ gimimo užkulisius pasakoja leidykla „Dvi tylos“, tapusi jautria, girdinčia ir matančia bendražyge šioje kelionės atkarpoje.
„Kartais knygos būna susapnuotos.
Mūsų knygos neretai gimsta būtent taip. Ne iš išskaičiavimo, kad knygų rinka reikalauja vienos ar kitos temos ar žinomų vardų, bet nuoširdaus tikėjimo, kad tai yra būtent tai, ką turi išgirsti pasaulis. Gimusios iš intuicijos, knygos pačios randa kelią pas mus. Taip nutiko ir su šia knyga, kurios gimimo istorija dalinasi leidyklos įkūrėja Drasida Žemaitė:
Vieną stiprią dvasinių patyrimų naktį, vizijose ir sapnuose regėjau stovinti Jeruzalėje prie Raudų sienos. Kodėl Jeruzalė? Kodėl Raudų siena? Nežinau... Niekad neturėjau jokio santykio, ryšio su šiuo kraštu, su šia konkrečia vieta. Tačiau tuo metu gyvenime buvau nusileidusi į giliausius savo sielos urvus, apgraibomis ieškojau išėjimo iš jų, ir taip reikėjo, kad kas parodytų kelią į šviesą...
Kitą rytą savo pašto dėžutėje radau laiškelį, pavadinimu „Knyga iš Jeruzalės ieško namų“. Jį siuntė kažkas, pasivadinęs Gyva Gyventi. Tai rodės kaip iš anapusybės ar kitų pasaulių pasiekusi žinutė, atkeliavusi būtent tuo metu, kai tikrai jos labai reikėjo. Ieškojau ženklo ar nuorodos, kuri parodytų kryptį, ir štai ji čia - tiesiai prieš mane, atvykusi iš Jeruzalės, kurią kaip tik vakar vizijose regėjau...
Gimęs dykumoje, šios knygos rankraštis kalbėjo tiesiai į širdį ir klausė svarbiausio klausimo: KAS TU ESI?
Į šį gautą laišką atsakiau taip: „Nežinau net nuo ko pradėti... Tai labai asmeniška ir keista tuo dalintis - jūsų visai nepažįstu, bet jaučiu, kad turiu jums kai ką pasakyti...“
Ir taip mes pradėjome kalbėtis su Jeruzalėje gyvenančia Viktorija Einore. Ji atsakė: „Šypsausi. Žinot, kodėl? Pirma, nes mano knyga gimė iš itin atvirų pokalbių, dalis iš jų - su ką tik sutiktais žmonėmis.“
Vėliau gyvo pokalbio metu ji pasakojo kaip palikusi viską Lietuvoje, iškeliavo į nepažįstamą kraštą, kuris padėjo gyti sielos žaizdoms. Kaip buvimas svetimoj aplinkoj, kur nėra nė vieno pažįstamo žmogaus, leido jai pilnai atsiverti gyvenimui. Pokalbiai su ja ramino ir kvietė bei mokė atsiverti ir kitam, šalia esančiam. Kalbantis jaučiau, kad atsiveriu ir aš pati, mačiau, kad tai nutiko ir knygoje kalbintiems jos pašnekovams.
Atradusi gydančio pokalbio galią, Viktorija norėjo savo atradimais pasidalinti su pasauliu. O mano intuicija nuolat kuždėjo - ši, vizijose ir sapnuose regėta knyga turi užgimti, ji turi rasti kelią į daugiau širdžių...
Tad susipažinkite, atraskite devynis gyvenimus - atiduodame knygą jums ir pasauliui.“
(Tekstas iš leidyklos naujienlaiškio)
Daugiau apie knygos turinį ir pašnekovus skaitykite čia.
Kviečiame jus į knygos sutiktuvių vakarą, vyksiantį gegužės 25 d., 18 val. nuostabiose Edukacinių medijų centro „Lojoteka“ erdvėse (šv. Kazimiero g. 8, Vilnius). Jūsų lauks pokalbiai ir gyva muzika, atliekama vieno iš knygos herojų. Ir, žinoma, sunkiai tramdomas mano jaudulys!
„Devintas gyvenimas. Svetimšalės pokalbiai“ šiuo metu pakeliui į spaustuvę, bet jį užsisakyti jau galite čia.
Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus jėzuitų gimnazijai. Be jūsų ši knyga tebebūtų mūsų sapnuose.

„Devintas gyvenimas. Svetimšalės pokalbiai“, leidykla „Dvi tylos“, Vilnius, 2023 m.